قیمت کولر آبی

کولر آبی که در دنیا با نام Iranian Cooler شناخته شده، یک سیستم خنک کننده بر پایه تبخیر آب است. در سیستم کولر آبی، آب جریان پیدا می‌کند و در مقابل هوای گرم که در محیط وجود دارد، تبخیر شده و هوای تبخیر شده با سرعت بالا از طریق کانال های کولر به فضای مورد نظر جریان پیدا می‌کند. کولر آبی یک وسیله سرمایشی است که در واقع از طریق سرمایش تبخیری موجب خنک شدن محیط می‌شود. این وسیله از سالیان دور در ایران مخصوصا در مناطق کویری و خشک مورد استفاده قرار گرفته و به مرور زمان آپدیت شده و آپشن های زیادی به آن اضافه شد. کولر های آبی معمولا برای مناطق با آب و هوای معتدل و نواحی با رطوبت پایین مناسب هستند اما در مناطق شمالی و جنوبی که رطوبت هوا بسیار بالاست ، کولر گازی بهترین گزینه است. هر کولر آبی از اجزای اصلی تشکیل می شود که شامل موارد زیر است: کانال خروجی کولر، کانال داخلی، بدنه کولر، ناودان ها ، پولی بزرگ و کوچک، شناور، فیوز، جعبه ترمینال و همچنین الکترو موتور دو سرعته. در ادامه به معرفی انواع کولر آبی ، قیمت کولر آبی و برندهای برتر تولید کننده مانند ؛ کولر آبی آبسال ، کولر آبی سپهر الکتریک ، کولر آبی سولان و جنرال پویا می پردازیم بنابراین ادامه مطلب را از دست ندهید :

 

کولر آبی

کولر آبی متناسب با نیاز کاربر اشکال مختلفی دارد. این اشکال عبارتند از: پشت بامی ، بالکنی ، پرتابل (قابل حمل) ، مینی (کوچک)، کولر آبی ثابت دارای ابعاد بزرگی است به همین دلیل روی پشت بام یا تراس یا در حیاط نصب می شود و می توان با کانال کشی از هوای خنک آن بهره مند شد. کولر آبی متحرک قابلیت جابه جایی و پرتابل بودن را دارد. این نوع کولرهای آبی مخزنشان یا به صورت دستی پر می شود یا قابلیت اتصال مستقیم به شیلنگ و شیر آب را دارد. علاوه بر اشکال مختلف کولر آبی ، این دستگاه به طور کلی در دو نوع پوشالی و سلولزی تولید می شوند. مدل های پوشالی نیازمند تعویض سالانه ی پوشال بوده و فضای مرطوب آن محل تجمع انواع باکتری و قارچ می باشد که ممکن است به مرور وارد فضای خانه شوند. اما در مقابل کولر آبی سلولزی از پدهای سلولزی تشکیل میشوند که نیازی به تعویض سالانه ندارند و معمولا هر پنج سال یکبار تعویض می شوند. البته لازم به ذکر است که این نوع از کولر آبی علی رغم سرمایش بهتری که تولید می کنند ، باعث انتشار بی نامطبوعی در داخل اتاق می شوند که این امر پس از چند ماه استفاده کم کم نمایان می شود. در ادامه بیشتر به تفاوت کولر آبی های سلولزی و پوشالی خواهیم پرداخت.

 

مشخصات فنی کولر آبی

معمولا در ایران انواع کولر آبی 5000 ، کولر آبی 7000 و کولر آبی 4500 کاربرد فراوانی دارند. این ارقام معرف توان مکش کولر در زمانی معین است. هرچه عدد توان کولر بیشتر باشد، قدرت مکیدن هوا و ایجاد سرمایش بیشتر است. اما چنانچه ظرفیت کولر آبی متناسب با فضای مورد استفاده آن نباشد، انرژی بسیار زیادی مصرف خواهد شد و خنکی مطلوب را دریافت نخواهید کرد. البته این موضوع به موارد دیگری از جمله محل جغرافیایی، تعداد دریچه ها و تعداد اتاق ها، چندمین طبقه بودن، ضخامت دیوارها، نوع کانال کشی، آفتابگیر بودن یا نبودن محیط، عایق بندی در و پنجره ها و… هم بستگی دارد. به عنوان مثال یک کولر 3500 توان سرمایش یک منزل 150 متری آفتابگیر را نخواهد داشت. 

 

انتخاب ظرفیت کولر آبی بر اساس متراژ

یکی از مهمترین فاکتور هایی که در هنگام خرید کولر آبی باید به آن توجه کنید، این است که کولر آبی را متناسب با متراژ محیط مورد نظر انتخاب کنیم. که علاوه بر بهره مند شدن از حداکثر بازدهی وسیله، از افزایش مصرف انرژی نیز جلوگیری شود. اگر بدون در نظر گرفتن متراژ محیط اقدام به خرید کولر آبی کنیم امکان دارد انتخابی نامطلوب را به دنبال داشته باشد. به نحوی که اگر ظرفیت پایین تر یا بالاتری را نسبت به محیط انتخاب کنید، باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای دستگاه می شود. اگر ظرفیت کولر پایین تر از نیاز محیط باشد، دستگاه باید تایم بیشتری را کار کند تا محیط خنک شود و همچنین به قطعات کولر آبی نیز فشار زیادی وارد می شود. همچنین اگر کولر آبی ظرفیت بیشتر نیاز از محیط شما داشته باشد، محیط شما بیش از حد سرد شده و باعث بالا رفتن مصرف انرژی می شود. در ادامه ما با توجه به ظرفیت کولر آبی و متراژ های مختلف به شما ظرفیت های پیشنهادی را ارائه می دهیم که با توجه به آنها میتوانید کولر آبی مناسبی را انتخاب و خریداری کنید.

متراژ ساختمان 30 تا 50 متر = ظرفیت 2300

متراژ ساختمان 50 تا 70 متر = ظرفیت 3500

متراژ ساختمان 70 تا 120 متر = ظرفیت 4900

ساختمان با متراژ بیش از 120 متر = ظرفیت 7000

 

تفاوت کولر آبی سلولزی و معمولی (پوشالی) ؟

اگر قصد خرید کولر آبی را دارید احتمالا برای شما این سوال پیش آمده که کولر آبی سلولزی با معمولی چه تفاوتی دارد، در کولر آبی های سلولزی همانگونه که از اسم این کولر آبی پیداست، در آن به جای استفاده از پوشال از پد های سلولزی برای رطوبت زنی استفاده شده. این مورد مهم ترین تفاوت این دو کولر آبی می باشد. اگر بخواهیم بیشتر به این موضوع بپردازیم میتوانیم به چند نکته دیگر اشاره کنیم، کولر آبی پوشالی دارای بافت های متغیر می باشد که بعد از مدتی که آب بر روی آنها ریزش میکند به سمت پایین جا به جا می شوند، که باعث شده بخش هایی پایینی متراکم و بخش های بالایی حجم پوشال کمتری داشته باشند، این اتفاق موجب می شود که هوای گرم به داخل کولر رفته و راندمان کولر را پایین بیاورد. در مقابل پد های سلولزی دارای ساختاری یکنواخت هستند که آب به طور کامل در بین آنها تقسیم می شود و هیج جایی از این پد ها خالی یا مملو از آب نمی شود. این امر موجب شده تا راندمان و خنکی کولر آبی سلولزی خیلی بیشتر از کولر آبی معمولی باشد. پد های سلولزی بسیار منسجم هستند و مانند پوشال ها شکسته نمی شوند که باعث جلوگیری از رشد باکتری در این کولر آبی ها شده. از دیگر ویژگی های پد های سلولزی میتوان به مصرف انرژی پایین کولر آبی های سلولزی اشاره کرد، کولر های پوشالی معمولا باید سالانه تعویض شوند در حالی که پد های سلولزی عمری بین 3 تا 5 سال دارند و بدون اینکه از کارایی آنها کاسته شود به راحتی شستشو داد حتی بدون اینکه تغییر شکل بدهند. پد های سلولزی علاوه بر اینکه یک نوع فیلتر محسوب می شوند، سبب بروز هیچگونه آلرژی نمی شوند و به راحتی میتوانید در محیطی پاک تنفس کنید.

 

در هنگام خرید کولر آبی به چه نکاتی توجه کنیم؟

1- برای صرفه جویی در مصرف انرژی ، کولری خریداری کنید که رده انرژی B یا بالاتر داشته باشد. 2- توجه به جنس و ضخامت بدنه کولر آبی در هنگام خرید مهم تلقی می شود. سعی کنید محصولی را انتخاب کنید که جنس بدنه آن ضخامت بالاتری داشته باشد. این مساله باعث بالاتر رفتن عمر کولر آبی و جلوگیری از پوسیده شدن بدنه می شود. 3- در ایران با توجه به متراژ ساختمان و نوع آب و هوا از کولر های آبی با توان های 5000 ، 7000 و 12000 استفاده می کنند. این اعداد نشانگر میزان توان مکش کولر می باشد. هر چقدر این توان بالاتر باشد ، نشان دهنده افزایش قدرت سرمادهی کولر آبی است.

 

خرید کولر آبی از انتخاب سنتر

خرید لوازم خانگی ممکن است برای برخی افراد دشوار باشد، پس این افراد ترجیح می‌دهند که خرید خود را به صورت حضوری انجام دهند، در صورتی که وجود فروشگاه معتبر که خرید را آسان کند میتواند باعث فراهم کردن جواب تمامی سوالات شما درباره محصول مورد نظر است. انتخاب سنتر به عنوان تخصصی ترین مرکز خرید آنلاین لوازم خانگی با یک دهه تجربه در زمینه فروش انواع لوازم خانگی و به پشتوانه اعتماد مشتریان گرامی ، شرایط خریدی مطمئن ، بی دردسر و سریع را برای همگان فراهم نموده است. شما میتوانید انواع کولر آبی را در برند ها و مدل های مختلفی مانند سلولزی، پوشالی، پرتابل و ... در انتخاب سنتر با تمامی مشخصات مشاهده و خرید خود را به صورت اینترنتی ثبت کنی. فروشگاه اینترنتی انتخاب سنتر علاوه بر فروش اینترنتی دارای 5 شعبه حضوری در بازار لوازم خانگی تهران می باشد که مشتریان محترم میتوانند به صورت حضوری نیز اقدام به خرید کنند. در ادامه میتوانید انواع کولر آبی های موجود را در انواع ظرفیت های مختلف مشاهده کنید و با برسی، کولر آبی مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. در ادامه میتوانید انواع کولر آبی های موجود را در انواع ظرفیت های مختلف مشاهده کنید و با برسی، کولر آبی مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. همچنین فروشگاه انتخاب سنتر علاوه بر انواع کولر آبی سعی کرده تا حد امکان انواع کولر گازی را با برند ها و ظرفیت های متفاوت در سایت موجود کند تا دست خریداران در انتخاب و خرید باز باشد و بتوانند با توجه به نیاز خود محصول مورد نظر را به خوبی انتخاب و خریداری کنند.

مشاهده بیشتر
مرتب سازی
محدوده قیمت

۰ تومان - 170071000 تومان

دسته بندی ها